PRVENSTVO BALKANA ZA PIONIRE I PIONIRKE- ZLATNA JOVANA

11/07/2012

U Bugarskom gradu Slivenu07.07.2012. godine održano je Balkansko prvenstvo u konkurenciji starijih pionira i pionirki. Na pomenutom takmičenju organizacija je bila na veoma visokom nivou. Jedina zamerka je što hala u kojoj su se mlade judoke takmičile bila topla i što su bila postavljena samo dva borilišta umesto tri koliko je do sada uvek bilo. Što se rezultata naše reprezentacije tiče osvojeno je ukupno 10 medalja u muškoj i ženskoj konkurenciji od čega 5 zlatnih, jedna srebrna i 4 bronzane. Po bodovnom sistemu domaćina naša ekipa zauzela je treće mesto u ukupnom plasmanu i ako sa najviše zlatnih medalja. Da je bilo bodovano po modelu EJU naša reprezentacija bi osvojila pehar za prvo mesto u ukupnom plasmanu, ovako osvojen je pehar za treće mesto iza Bugarske koja je kao domaćin imala pravo na dva takmičara u kategoriji i reprezentacije Rumunije. Na turniru je učestvovao 141 takmičar iz 8 zemalja, jedino se nije pojavila reprezentacija Albanije.

Stefanović Dušan, Vojinović Mihajlo, Pejčić Slaviša,Obradović Jovana

U muškoj konkurenciji gde je selektor naš trener Slaviša Pejčić, osvojene su dve zlatne i dve bronzane medalje. Trener reprezentacije Slaviša Pejčić na put je poveo i tri takmičara ODŽK Beograda koji su osvojili titulu prvaka države i tako stekli pravo da nastupe na Balkanskom prvenstvu i to Obradović Jovanu inače veliku nadu ženskog judoa u Srbiji u kategoriji do 57kg, Stefanović Dušana do 50kg i Vojinović Mihajla do 55kg. Jovana je osvojila zlatnu medalju i ako je prvi meč u grupi izgubila od Rumunske takmičarke na yuko gde je i oštećena nedosuđivanjem kazne za neaktivnost Rumunki. Posle toga iponima pobeđuje u grupi Bugarku i Grkinju, u polufinalu Turkinju bacivši je na yuko, wazari i ipon i u finalu drugu Bugarku bacivši je na wazari i uhvativši je u zahvat iz koga se ova nije izvukla. Drugi naš član Vojinović Mihajlo je bio veoma blizu osvajanja prvog mesta. U predmeču je pobedio veoma dobrog Rumuna na wazari, zatim u četvrtfinalu pada od Turčina na ipon sekund pre kraja iako je vodio na wazari. U repasažu na ipon pobeđuje Bugarskog takmičara da bi u meču za bronzu na wazari pobedio Crnogorskog takmičara. Stefanović Dušan ostao je bez plasmana iako se dobro borio i izgubio meč na preglašavanje sudija. Judoke ODŽK Beograda nastavljaju već treću godinu zaredom od kad je selektor trener našeg kluba Slaviša Pejčić da osvajaju Balkanske medalje u mlađim uzrasnim kategorijama. Pre dve godine u Igalu Pejčić Mihajlo osvojio je bronzanu medalju a prošle godine u Kavadarcima Živojinović Filip i Dramićanin Lazar osvojili su zlatne medalje.