OMLADINSKI DŽUDO KLUB BEOGRAD-MD IZVANREDAN NA EVROPSKOM KUPU U ZAGREBU

16/02/2015

Ne Evropskom kupu za kadete koje se 14. i 15. Februara 2014. godine održao u Zagrebu, Hrvatska, takmičari Omladinskog džudo kluba Beograd-MD ostvarili su izvanredne rezultate. Naime u konkurenciji preko 500 takmičara iz 27 zemalja, naši takmičari osvojili su tri medalje i to jednu zlatnu, jednu srebrnu i jednu bronzanu, takođe ostvaren je i jedan plasman na sedmo mesto.

image-3d5ed2b065307726d6e8cc52f63934e35ac3ff0abd2f4121b7b3baebffd7d0b5-V

Zlatnu medalju u kategoriji -63 kg osvojila je Jovana Obradović pobedivši u pet mečeva. Jovana je dominirala protiv  Kulik Barbare iz Poljske, bacivši je za ippon, Bokareve Sovije iz Rusije, bacivši je za ippon, Babić Lucije iz Hrvatske, pobedivši za Wa-zari, Said Erhamani Asije iz Francuske bacivši za ippon. U finalu Jovana se sastala sa svojom rođenom sestrom Anjom koju je pobedila bacivši je za ippon.

Srebrnu medalju osvojila je Anja Obradović u kategoriji -63kg. Anja, koja je inače tek prva godina kadeta do finala pobedila je Italijanku Tonilo Elisu, Nemicu Sump Taru, Crnogorku Milić Mirjanu i Italijanku Lisoni Kjaru.

Bio je ovo presedan, da na ovako velikom takmičenju dve rođene sestre rade u finalu.

image-7dd760df5e970511ff56c363f5712fcd6354777b61bf1564361934973663a5a8-V

Bronzanu medalju osvojio je Mićić Stefan u kategoriji do 90kg. Naš Stefan je imao veoma težak žreb. Naime, posle pobede u prvom kolu protiv Rumi Ziva iz Izraela, dobio je za protivnika Ukrajinca Oleksi Babenka od koga je izgubio, koji je kasnije veoma lako postao prvak. U repasžu Stefan je pobedio Italijana Melis Stefana, Austrijanca Šnajder Sebastijana, da bi u borbi za treće mesto savladao Bugarina Hristov Hristoa.

image-78174459fbaa62f46e8060386cfd77dfd2bfc92201191365533bac1ce6053d72-V

Naša Radmilović Đurđina osvojila je plasman na sedmo mesto u kategoriji -70kg, pobedivši tri, a izgubivši dva meča. Đurđina je pobedila Slovenku Pelocer, Italijanku Kvalizu i Hrvaticu Violić, a izgubila od Bugarke Borisove i Francuskinje Leberton.

image-2b74110c19b081b29581bf61d838e844127ed78b14ca52feef0bc191ed458573-V

„Stvarno sam veoma srećan i ponosan na ove rezultate. Naši takmičari su pokazali veoma visok nivo spremnosti, ali i tehničke „potkovanosti“. Izuzetno dobro su se borili i zaslužili su ove uspehe. Ovo je rezultat njihovog velikog požrtvovanja na treninzima koji su stručno postavljeni od strane nas trenera. Ovo je tek početak, jer veoma velika takmičenja očekuju naše borce u bližoj budućnosti. Pre svih mislim na Prvenstvo sveta, Evrope i Olimpijske igre mladih. Daćemo naš maksimum da održimo ovaj Evropski nivo i nastavimo sa sjajnim rezultatima. Treba spomenuti i naše ostale borce Simić Teodora, Stefanović Dušana, Jančić Aleksandru i Jančić Katarinu,koji su se požrtvovano borili, a kojima je falilo malo sportske sreće kako bi ostvarili bolji plasman“, bio je jasan trener Slaviša Nerandžić

image-78d0eedf9dd34b26c5260c5a0f1a3fc3dc6aa3833f6a474130a969ee73c8ce02-V