FANTASTIČNI FILIP JOVANOVIĆ 3. NA EVROPSKOM KUPU U ZAGREBU

11/03/2013

U Zagrebu je 09.03.2013. godine, održan Top Evropski judo kup u Zagrebu u konkurenciji kadeta i kadetkinja. Junak prvog dana svakako je bio Filip Jovanović član omladinskog judo kluba Beograd i reprezentacije Srbije koji je nastupio u kategoriji do 55kg i osvojio bronzanu medalju. Put do medalje je bio izuzetno težak jer je Filip imao čak 7 mečeva od kojih je 6 rešio u svoju korist, a jedini poraz je doživeo od aktuelnog broja jedan na evropskoj rang listi Italijana Manzija koji je i ovde osvojio zlatnu medalju.Popularni Mrva je pobedio ubedljivo Slovenca, zraelca, 2 Belgijanca i 2 Jermena. Da je u Evropskom vrhu pokazao je još prošle godine kada je osvojio srebrnu medalju na Evropskom kupu u Piteštiju i peto mesto na kadetskom prvenstvu Evrope u Baru. Ostaje žal što  Judo svez Srbije, opet, po ko zna koji put, nije imao „sluha“ i nije organizovao ostanak na trodnevnom kampu kako bi se naš takmičar, ali i ostali članovi reprezentacije, što bolje pripremili za nastavak sezone u kojoj ih očekujue još nekoliko evropskih kupova, prvenstvo Evrope, sveta, Balkana…

Svim osvajačima medalja za reprezentaciju Srbije čestitamo na velikom uspehu!!!